• Administraator: Keldrimäe - 56907779, Kase - 54555443, Kadaka - 56966998, ABA - 55602290, Juhataja: 56681138
  • lootus.onnele@gmail.com
  • E-R: 10:00 to 20:00/kokkulepel

  

TOMATIS®

Kuuskümmend aastat tagasi arst-ornitoloog Alfred Tomatis töötas välja kuulamisoskuse taastamise meetodit. See programm, millele Tomatis pühendas oma elu, koosnebki kuulamisest. Teie enda hääl või muusika muutub reaalajas, et stimuleerida aju loomulikul viisil, parandada motoorseid, emotsionaalseid ja kognitiivseid võimeid.

See efekt ilmneb aju neuroplastilisuse tõttu, ning aju võimes luua uusi seoseid spetsialiseeritud, püsivate ja korduvate stiimulite tagajärjel. Alfred Tomatist peetakse tänapäevase neurobioloogia eelkäijaks, paljud kaasaegsed teadlased tsiteerivad tema tööd. Tema meetodit kasutatakse nüüd kogu maailmas.

Teie esimene seanss/intervjuu kestab umbes 2 tundi. Selle intervjuu ajal palub teid Tomatise® väljaõppe saanud spetsialist rääkida endast või teie lapsest. See seanss annab teile võimaluse tutvuda Tomatis® kursusega, püstitada eesmärke ja aru saada oma ootustest. Iga kursus lõppeb intervjuuga, et vajadusel korrigeerida järgmist kursust.

Iga kuulamisseanss kestab tavaliselt 14 päeva ning koosneb 80 minutilisest kuulamist. Neid seansse teostatakse TALKSUP®-iga. Seansid koosnevad muusikast, mis on valitud lähtudes teie kuulamisprofiilist. Aja jooksul programme muudetakse, lisandatakse lugemistekste ja/või kordusi.

Peale esimest seanssi on teil vähemalt neljanädalane paus. Pärast iga järgnevat seanssi pikeneb pausi kestus. Iga seansi vahel on mitme nädalane paus. Neid pause nimetatakse “integratsiooni faasideks”. Peale pause ning enne uut seansi algust järgnevad testid ja vaheintervjuud.

Kuulamine (passiivne faas)

Esitatav muusika koosneb peamiselt Mozarti loomingust, mis filtreeritakse ja modifitseeritakse. Spetsiaalseid kõrvaklappe kandes edastatakse muusikat luukoe juhtivuse kaudu.

Te tunnete heli kontraste, mis muudavad kõla ja intensiivsust, säilitades samas rütmi ja meloodiat. Need kontrastid loovad teie ajule loomuliku stimuleeriva efekti ja parandavad teie kuulmist.

Muusika. Seanssideks on valitud muusika peamiselt Mozarti loomingust. See muusika on dünaamiline ja harmooniline, mistõttu on see ideaalne dünaamilise filtride jaoks. Kasutada võib erinevat muusikat, sealhulgas valsse, rütmilisi laule või gregooriuse laule.

Heli kontrastid (dünaamiline filter). Aju on eriti tundlik ootamatute, ettenägematute muutuste suhtes. Tomatis®-i kuulamisseansside ajal muudab muusika järsult oma tooni, tämbrit ja intensiivsust. Need muutused on ajule peaaegu nähtamatud ja loovad seetõttu üllatuse efekti. Aju arendab vastusena nende muutuste tuvastamise võimet, mis on tähelepanu parandamiseks väga oluline. Dünaamilise filtri kasutamist võib jälgida kõrvaklappide sinise ja rohelise tulega, mis heli muutumisel vilguvad.

Heli edastamine. Heli on vibratsioon. Kui see vibratsioon on õhus, nimetame seda õhujuhtivuseks. Õhukanalid on viis, kuidas me tajume väliseid helisid loomulikult (näiteks muusika kuulamine kõrvaklappide kaudu). Kuid kui see vibratsioon kandub läbi luu, nimetame seda luu juhtivuseks. Me võime tajuda heli, kui ühendame oma sõrmed kõrvaga või paneme ühe käe kolju kohale. Tomatis® kuulamisseansside ajal edastatakse muusikat (või häält) ka õhu ja luu kaudu. Kuni aju tajub luu juhtivuse kaudu saabuvaid helisignaale, hõlbustatakse ka õhujuhtivuse kaudu saabuvate helisignaalide analüüsi.

Parem kõrv. Vasak kõrv on ühendatud aju parema küljega ja parem kõrv on ühendatud aju vasaku küljega. Tavaliselt domineerib üks kõrv. Sõltuvalt meie levimusest pole stiimulite analüüs sama ja see mõjutab teabe töötlemise viisi. Nüüd teame, et parema kõrva eelistamine vasakule tugevdab õppimis- ja suhtlemisoskust. Tänu spetsiaalsetele sätetele soosib Tomatis® meetod paremat kõrva, moduleerides iga kõrva helitugevust. Tomatise meetodil töö kuulmiskülglikkusega ei ole süstemaatiline.

Kasutage ema häält. Kõhus olev lood võimeline kuulda alates 18. rasedusnädalast. Ema hääl jõuab lootele selgroo vibratsioonide kaudu. Lapsena muutuv loode ühendab kõik ema hääle omadused, näiteks kõla, intensiivsus, rütm ja toon...

Ema hääl on sensoorse stimulatsiooni peamine allikas. Teatud juhtudel võib Tomatis® spetsialist võimaluse korral oma ema hääle salvestada ja rakendada seda dünaamilise filtri jaoks seansside ajal kasutamiseks.

Tomatis®-meetod on loomulik, mitteinvasiivne lähenemisviis sensoorsele stimulatsioonile. Sõltumata spetsialisti pakutavast programmist, puudub kuulamislanguse oht. Kõrvad on võimas vahend sensoorse teabe töötlemiseks, kõrvad edastavad teavet otse ajju. Tomatise® meetodi eesmärk on optimeerida kõrvade potentsiaali aju treenimiseks. Meeleolu, energia ja keskendumisvõime osas võivad olla inimestel väga erinevad tunded. Siin on mõned näited, mis muutused kaasnevad Tomatis® meetodiga.

  • Tomatise® meetod on programm. Selle eesmärk on treenida aju, andes võime sensoorse stimulatsiooniga hakkama saada. Nagu iga õppeprotsess, vajab see protsess aega ning nõuab kordamist. Võib põhjustada väsimust.
  • Tomatise® meetod on treening. Meie kõrvad töötavad tänu lihastele. Need lihased on inimkeha väiksemaid ning kiiremaid. Tomatise ® meetodi eesmärk on need lihased täielikult arendada. Seansi lõpus võivad mõned inimesed tunda end lihaste pingutuste tagajärjel väsinuna. Teisest küljest võivad mõned inimesed tunda vahetut heaolu.
  • Tomatise® meetod on sensoorse stimulatsiooni koolitus. Pidage meeles, et heli on vibratsioon. Sisekõrva roll on muuta vibratsioon elektrilisteks impulssideks. Tomatise® meetodi muusikaline komponent soodustab kõrgete helide edastamist, mis on eriti tõhusad aju stimuleerimiseks. See intensiivne stimulatsioon võib põhjustada ajutist väsimust või vastupidi - energiat tuleb juurde.
  • Tomatise meetod on psühho-haridusprogramm. Eesmärk on aidata analüüsida aju sensoorset teavet. Sellel analüüsil on oluline emotsionaalne aspekt, kuna igaüks töötleb teavet vastavalt oma kogemustele ja tunnetele. Kuulamise edendamise kaudu võib meid kiiresti tabada sensoorne teave, mida meie aju peab õppima töötlema. Mõni inimene tunneb uusi emotsioone, mida on neil raske mõista ja väljendada. See võib põhjustada ärritust ning stressi. Seda nimetatakse "desorganiseerimiseks enne saneerimist".
Ühe või mitme selliste aspektide olemasolu võib selgitada uute närviteede loomisega, mis põhistavad edasist arengut. Seetõttu on oluline viia programm lõpuni ja jagada oma tundeid Tomatise® spetsialistiga, kes on võimeline programmi vastavalt vajadusele seadistada. Kui tunnete liiga palju ebamugavusi, soovitame programmi ajutiselt katkestada, arutades kogemusi oma spetsialistiga.

 Tomatis® Hinnakiri Hind (euro) Km) Hind km-ga (euro)
1 kursus Tomatis®  40 kuni 80 min. + 10 kuni 20 min. Forbrain ®     600 120 720
2 kursus Tomatis®  40 kuni 80 min. + 10 kuni 20 min. Forbrain ®     600 120 720
3 kursus Tomatis®  40 kuni 80 min. + 10 kuni 20 min. Forbrain ®     600 120 720
4 kursus Tomatis®  40 kuni 80 min. + 10 kuni 20 min. Forbrain ®     600 120 720
5 kursus Tomatis®  40 kuni 80 min. + 10 kuni 20 min. Forbrain ®     600 120 720

Miks kasutada Forbrain?

Forbrain - omab ainulaadset patenteeritud dünaamilist filtrit, mis treenib aju tähelepanelikumaks, parandades mitte ainult tähelepanu, vaid ka kuulmise töötlemist ja sensoorseid integratsioone!

Kõne - Forbrain aitab parandada sujuvust, hääldust, häälrütmi, et saada selgem ja tõhusam suhtlus!

Mälu - Forbrain aitab parandada lühiajalist mälu, mis mõjutab selliseid oskusi nagu lugemine, kirjutamine ja igapäevane suhtlus!

Oleme avatud

Kase keskus: Esmaspäev-Reede

(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Keldrimäe keskus: Esmaspäev-Laupäev

(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Kadaka keskus: Esmaspäev-Reede

(08.00-16.00)/või vastavalt vajadusele