ABA teraapia

ABA ehk Applied Behavior Analysis (Rakenduslik Käitumisanalüüs) on teaduslikult põhinev ja tõenduspõhine teraapiline lähenemine, mis keskendub käitumise mõistmisele, analüüsimisele ja muutmisele. ABA teraapia kasutatakse laialdaselt käitumisprobleemide, eriti autismispektri häire (ASD) korral, kuid seda võib rakendada ka teiste arenguhäiretega ja käitumisprobleemidega inimeste puhul.

ABA teraapia peamised komponendid hõlmavad järgmist:

1. Käitumise hindamine: Esimese sammuna hindab ABA terapeut põhjalikult inimese käitumist, et mõista käitumise põhjuseid ja selle tagajärgi. See hõlmab käitumise kirjeldamist, selle sageduse ja intensiivsuse jälgimist ning võimalike käitumismustrite tuvastamist.

2. Eesmärkide seadmine: Pärast hindamist seavad terapeudid konkreetseid ja mõõdetavaid eesmärke, mida nad soovivad saavutada, ning arendavad individuaalseid teraapiaplaane, et õpetada soovitud käitumist ja vähendada ebasoovitavaid käitumisi.

3. Käitumise analüüs ja jälgimine: Terapeudid kasutavad erinevaid meetodeid ja tehnikaid käitumise analüüsimiseks ja jälgimiseks. See võib hõlmata graafikute ja andmete kasutamist käitumise edusammude jälgimiseks ja kohandamiseks vastavalt vajadusele.

4. Teraapia rakendamine: ABA terapeudid kasutavad erinevaid õpetamise ja käitumise muutmise strateegiaid, et aidata inimestel saavutada soovitud käitumine ja oskused. Need strateegiad võivad hõlmata positiivset tugevdust, negatiivse tugevdust, käitumise kuju, imiteerimist ja muid tehnikaid.

5. Andmete põhinevad otsused: Teraapia käigus kogutakse ja analüüsitakse pidevalt andmeid, et jälgida käitumise edusamme ja teha vajadusel kohandusi teraapiaplaanis.

6. Positiivne tugevdamine: ABA teraapia rõhutab positiivse tugevdamise kasutamist, et motiveerida soovitud käitumist. See tähendab, et preemiaid ja positiivseid tagajärgi antakse soovitud käitumise eest.

ABA teraapia eesmärk on aidata inimestel arendada suhtlemisoskusi, sotsiaalseid oskusi, enesehooldusoskusi ja muud vajalikud oskused, et nad saaksid paremini toime tulla igapäevaelus. Teraapia võib olla kohandatud vastavalt individuaalsetele vajadustele ja eesmärkidele ning seda saab kasutada erineva vanuse ja diagnoosiga inimeste puhul. ABA terapeudid töötavad tavaliselt tihedas koostöös kliendi, nende vanemate või hooldajate ja teiste spetsialistidega, et tagada terviklik ja tõhus tugi.

ABA teraapia Hinnakiri

Hind (euro)

(Km)

(Hind Km-ga)

4 + ... tundi nädalas  (1 tund)

34,00

7,48

41,48

Uuendatud 03.01.2024

Oleme avatud

Kase keskus: Esmaspäev-Reede
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Keldrimäe keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Kadaka keskus: Esmaspäev-Reede
(08.00-16.00)/ainult Kadaka kooli õpilastele

Tondi keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Võtke meiega ühendust:


lootus.onnele@gmail.com
info@lapssi.eu
Lapssi OÜ
Reg.nr: 12876200
Tegevusluba: SRT000187

Jälgi meid Facebookis