Sensoorne integratsioon

Sensoorne integratsioon on protsess, mis hõlmab närvisüsteemi võimet saada ja analüüsida informatsiooni erinevatest meeleelunditest, et seda kasutada sihipäraseks ja koordineeritud tegevuseks. See on põhiline osa inimese üldisest toimetulekuvõimest ja on seotud mitmesuguste meelte, nagu kuulmine, nägemine, kompimine, maitse, haistmine ja liikumistaju, töötlemisega. Sensoorse integratsiooni edukus sõltub närvisüsteemi võimest efektiivselt ühendada ja töödelda erinevatest allikatest saadud informatsiooni, mis mõjutab otseselt nii füüsilisi kui ka kognitiivseid funktsioone.

Sensoorse integratsiooni arendamine on oluline eriti lastel ja täiskasvanutel, kellel on sensoorse töötlemise raskused. Need raskused võivad ilmneda mitmesuguste häiretena, mis mõjutavad kuulmist, nägemist, kompimist, maitset, liikumist, haistmist ja koordinatsiooni. Nende häirete tagajärjeks võivad olla motoorsete oskuste, kognitiivse arengu ja käitumise probleemid.

Sensoorse integratsiooni häiretele viitavad märgid on:

- Ülitundlikkus või ebapiisav tundlikkus helide, valguse, puudutuse suhtes;

- Liigne või ebapiisav motoorne aktiivsus, muutunud lihastoonus;

- Raskused ruumilise orientatsiooni ja keha osade eristamisel, lugemise ja kirjutamise õppimisel;

- Motoorse koordinatsiooni probleemid, kohmakus ja inhibeeritus;

- Impulsiivsus, keskendumisraskused ja kiire väsimine;

- Sotsiaalsete suhete vältimine, kõnepeetus, õpiraskused;

- Probleemid igapäevaste oskuste, nagu söögiriistade kasutamine või pliiatsi õige haardega, omandamisel.

Sensoorse integratsiooni häireid võib diagnoosida ja ravida spetsiaalsete teraapiaseansside abil. Need seansid on suunatud närvisüsteemi koolitamisele, et see suudaks efektiivsemalt töödelda ja reageerida erinevatele stiimulitele. Sensoorse integratsiooni häireid esineb sageli lastel ja täiskasvanutel, kellel on autismispektri häired, ADHD, arenguhäired või tserebraalparalüüs.

Sensoorse integratsiooni teraapiaruumid on tavaliselt varustatud erinevate mänguformaadis esemetega, mis on mõeldud aju funktsioonide stimuleerimiseks ja arendamiseks. Need ruumid loovad optimaalse keskkonna lapse või täiskasvanu sukeldumiseks mängulisse ja harivasse tegevusse. Sensoorse integratsiooni seansid on eriti tõhusad, kui need on osa terviklikust lähenemisviisist, mis hõlmab koostööd vanemate, õpetajate ja teiste terapeutidega.

Sensoorse integratsiooni teraapia eesmärk on parandada inimese võimet tõhusalt toimida ja suhelda oma keskkonnas, suurendades nii enesejuhtimist kui ka iseseisvust. Teraapia aitab arendada tundlikkust ja reageerimist erinevatele sensoorsetele stiimulitele, õpetades inimestele, kuidas paremini tajuda, töödelda ja reageerida helidele, lõhnadele, puudutustele ja visuaalsetele märkidele. Samuti aitab see reguleerida sensoorset vastust, et vähendada ärevust ja ülitundlikkust, ning parandab sensoorsete süsteemide koostööd ja koordinatsiooni.

Oleme avatud

Kase keskus: Esmaspäev-Reede
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Keldrimäe keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Kadaka keskus: Esmaspäev-Reede
(08.00-16.00)/ainult Kadaka kooli õpilastele

Tondi keskus: Esmaspäev-Laupäev
(10.00-20.00)/või vastavalt vajadusele

Võtke meiega ühendust:


lootus.onnele@gmail.com
info@lapssi.eu
Lapssi OÜ
Reg.nr: 12876200
Tegevusluba: SRT000187

Jälgi meid Facebookis